niedziela, 14 czerwca 2015

Zabawka sensoryczna

Dziś coś z innej beczki...zabawka sensoryczna dla mojej siostrzenicy. Wcześniej nie wiedziałam, że coś takiego istnieje, dopiero oświeciła mnie moja siostra, która zamówiła sobie u mnie taką zabawkę dla dziecka. Tak więc o to powstała szmatka-nieszmatka z wystającymi wstążeczkami.Zabawki sensoryczne mają na celu pobudzenie i rozwój zmysłów maluszka poprzez proces przetwarzania informacji z zewnątrz (wzorkowych, dotykowych i słuchowych). Mózg musi sobie radzić z napływem informacji i umieć je integrować i przetwarzać, dostarczając małemu człowieczkowi dokładnych informacji o otoczeniu.Metkowca uszyłam z miękkiej dwustronnnej dzianiny, z której kiedyś uszyłam sweterek klik. Metki to kombinacja różnych kolorów wstążeczek wszytych od środka. Taka zabawka może być jednocześnie gryzakiem.

Jak to zrobić?
Potrzebna będą dwa kawałki miękkiego materiału o wielkości np 20x30 cm i kilkanaście róznokolorowych wstążeczek. Do środka wsadziłam usztywnienie, żeby szmatka była bardziej "stabilna". Na lewej stronie zafastrygowałam wstążeczki, tak, żeby po przewróceniu na prawą wystawały na zewnątrz.


I tu w trakcie zabawy. Dodam, że zabawka spodobała się nie tylko dziecku, ale i psu mojej siostry, który lubi się koło niej kręcić;-)6 komentarzy:

 1. Fajny pomysł, wygląda niepozornie, a pewnie sprawia niezłą frajdę :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja przegapiłam moment takich zabawek sensorycznych, ale za to uszyłam tzw. z ang "quiet book" dla trochę starszych dzieci. Zapraszam, może przyda się inspiracja www.iwonkowepasje.blogspot.com.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ładne. :) Idealnie do nich pasuje ten zestaw kosmetyków do zgarnięcia w konkursie: http://xurl.pl/diamentowekosmetyki

  OdpowiedzUsuń
 4. podsunęłaś mi pomysł na taką zabawkę, na pewno to wykorzystam dla i uszyję coś takiego mojemu dziecku :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie miałam pojęcia o takim typie zabawek dziecięcych. Całkiem proste do zrobienia, więc może sama zrobię coś takiego dla mojej małej siostry ciotecznej :)

  PS Zaglądam do Ciebie nie bez przyczyny. Wyszukuję twórczych blogów i zapraszam je do grupy, którą prowadzę na facebooku. Bardzo chętnie zobaczyłabym Cię tam z nami. Atmosfera jest naprawdę cudowna, można podyskutować na twórcze tematy, jest wiele ciekawych konkursów, link party itd. Słowem brakuje tylko Ciebie ;) Odnośnik do grupy: https://www.facebook.com/groups/blogiDIY/ i do mnie, w razie pytań: http://nevermind-factory.blogspot.co.uk/

  OdpowiedzUsuń